Czym się kierować, wybierając drewniany domek dziecięcy? Zobacz podpowiedzi ekspertów!

drewniany-domek-ogrodowy

Chcąc stworzyć na podwórku przestrzeń do zabawy dla dzieci, warto postawić na drewniany domek ogrodowy. Aby jednak spełnił on swoją funkcję, był praktyczny i zapewniał pociechom moc atrakcji, trzeba wiedzieć, jak wybrać odpowiedni model. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas zakupu! Poznaj nasze wskazówki i daj się zainspirować!

Domek z drewna do ogrodu – dlaczego warto go kupić?

Jeśli wciąż wahasz się, czy domek z drewna dla dzieci to dobry pomysł, koniecznie zapoznaj się z jego zaletami! Ta niepozorna konstrukcja zapewnia Twoim pociechom nieograniczone możliwości zabawy. Przede wszystkim stanie się miejscem, o które maluchy będą samodzielnie dbać. Konieczność utrzymania porządku i zorganizowania przestrzeni zgodnie z własnymi upodobaniami pozytywnie wpływa na poczucie obowiązku i odpowiedzialności. Ma to znaczenie już od najmłodszych lat! Co więcej, taki przydomowy domek niewątpliwie zachęci maluchy do aktywności na świeżym powietrzu – wreszcie nie będziesz kombinować, jak oderwać je od telewizora czy telefonu. Zapomnisz też o nudzie, ponieważ Twoje pociechy dadzą się ponieść wyobraźni i wykreują na podwórku tajną bazę, sklep lub inne wymyślone miejsca dające ogromne pole do eksperymentów.

Ciekawą zaletą wyróżniającą drewniany domek ogrodowy dla dzieci jest możliwość przeniesienia do niego wielu zabaw. Rówieśnicy odwiedzający pociechy nie będą hałasować w pokoju obok czy bałaganić w salonie, jeśli zaprosisz ich do starannie zaaranżowanej i bezpiecznej przestrzeni na zewnątrz. Chcąc mieć pewność, że konstrukcja spełni swoje zadanie, zwróć uwagę na kilka aspektów. Jednym z nich jest miejsce, w jakim zostanie ustawiona – ważne, aby znajdowała się w zasięgu Twojego wzroku, żebyś mógł mieć pod kontrolą bawiące się maluchy. Poznaj również inne istotne podczas wyboru kwestie!

Wymiary i kształt domku

Jednym z ważnych czynników, jakie powinieneś wziąć pod uwagę, są rozmiary konstrukcji, którą chcesz umieścić na działce. Zależą one głównie od metrażu, jakim dysponujesz. Pamiętaj, że domek nie może za bardzo przytłaczać podwórka i czasami lepiej wybrać mniejszy model. Warto dostosować wymiary do liczby dzieci, które będą korzystać z konstrukcji. Większe gabaryty przydadzą się, jeśli masz kilka pociech lub gdy często są one odwiedzane przez rówieśników.

Kształty domków dostępnych w naszej ofercie są raczej klasyczne – przeważają spadziste dachy, kwadratowe lub prostokątne formy wyposażone w okna, ganek lub balkon i drzwi wejściowe.

Domek klasyczny czy na podwyższeniu?

To kolejny dylemat, przed jakim staniesz, wybierając ogrodowy domek drewniany. Modele umieszczane bezpośrednio na gruncie wydają się bardziej stabilne, lecz to tylko wrażenie, ponieważ wszystkie nasze konstrukcje stanowią kwintesencję solidności i bezpieczeństwa. Te płaskie sprawdzą się w przypadku młodszych dzieci – jeszcze nieumiejących wspinać się po drabince. Wyroby na podwyższeniu mają tę zaletę, że można wyposażyć je w zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową, a pod spodem umieścić piaskownicę, która będzie osłonięta przed opadami, ptasimi odchodami czy liśćmi spadającymi z drzew.

drewniany-domek-dla-dzieci

Model ze zjeżdżalnią czy bez?

Jeżeli wybierasz model na podwyższeniu, koniecznie postaw na domek ogrodowy ze zjeżdżalnią – jej obecność korzystnie wpływa na rozwój Twoich pociech, ponieważ:

  • wspinanie się po drabince wspiera mocny chwyt, stymuluje rozwój mięśni i zręczność,
  • zjazd wymaga umiejętnego balansowania i panowania nad postawą, aby nie zakończył się upadkiem – to wpływa na budowanie świadomości ciała i uczy jego kontrolowania,
  • osiągnięcie celu w postaci dostania się na górę buduje pewność siebie u malucha,
  • zjeżdżanie na ślizgach jest niesamowitą frajdą i skutecznie zapobiega nudzie.

Wybierz najlepszy domek dziecięcy od Sebken®!

Chcąc znaleźć idealny ogrodowy domek drewniany, skorzystaj z bogatego asortymentu Sebken®. Oferujemy zróżnicowane modele, spośród których bez trudu wybierzesz odpowiedni dla swoich dzieci. Wszystkie konstrukcje wyróżniają się stabilnością, są wykonane z wysokiej jakości drewna, a ich projekty zostały starannie przemyślane, aby Twoje pociechy miały zagwarantowaną komfortową i bezpieczną przestrzeń do zabawy. Sprawdź też inne elementy do stworzenia placu zabaw na podwórku: huśtawki, ścianki wspinaczkowe i kolorowe zjeżdżalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *