Drewniane domki dla dzieci: Innowacyjne pomysły na personalizację

Drewniane domki dla dzieci: Innowacyjne pomysły na personalizację - Sebken.pl producent artykułów ogrodowych z drewna

Trudno oderwać najmłodszych od nowoczesnych urządzeń. Smartfony, tablety i inne gadżety elektroniczne często zajmują im mnóstwo czasu. Trzeba więc znaleźć odpowiednio atrakcyjne rozwiązania, które będą w stanie konkurować z łatwo dostępną, ale często mało pożyteczną, rozrywką. Znakomitym pomysłem na to jest postawienie w ogrodzie domku dla dzieci. Takie konstrukcje można w rozmaity sposób personalizować. Chcesz się przekonać, jak? Zachęcamy do lektury!

Domek drewniany dla dzieci – dlaczego warto w niego zainwestować?

Łatwo wymienić szereg powodów, dla których warto zainwestować w drewniany domek dla dzieci. Pierwszy i najbardziej oczywisty to gwarancja doskonałej rozrywki. Maluchy mogą spędzać w nim swój wolny czas, bawiąc się aktywnie. To także często miejsce ich integracji ze znajomymi. Tam, w skryciu (choć cały czas pod ich opieką) przed dorosłymi mogą mówić o swoich największych sekretach. Innymi słowy – chatka z placem zabaw lub wieża to idealna przestrzeń na dziecięce igraszki.

Własny drewniany domek dla dzieci do ogrodu to również pewna ekskluzywność. Twoja pociecha nie musi dzielić się z innymi tą przestrzenią. To maluch jest panem i władcą tego zamku. Ty z kolei możesz mu zasugerować, jak wspólnie bawić się na huśtawce, zjeżdżalni czy korzystać z innych atrakcji. Ponadto – nie musicie nigdzie wychodzić, by odwiedzić plac zabaw. Macie go już na podwórku, w bezpiecznej strefie, oddzielonej od okolicy.

W końcu – taka konstrukcja będzie dla dziecka niesamowicie atrakcyjna. Może się na niej aktywnie bawić, co ma przełożenie na jego prawidłowy rozwój. Wspinanie się, zjeżdżanie, huśtanie – wszystko to korzystnie wpływa na motorykę małego człowieka i pomaga oderwać go od ekranów urządzeń elektronicznych.

W jaki sposób można personalizować domek dla dzieci?

Wymieniliśmy część korzyści z instalacji takiego domku dla dzieci w ogrodzie. Jak natomiast można go personalizować? Pomysłów na aranżację placu zabaw dla Twojej pociechy jest mnóstwo! Zdecydowaliśmy się je pokrótce przedstawić w trzech kategoriach. Wśród nich są m.in. chatki:

  • bez dodatkowych elementów,
  • z huśtawką i/lub zjeżdżalnią,
  • z szeregiem rozmaitych atrakcji.

Wieża – idealna na „bazę”

Często dzieciom nie trzeba wiele. Wystarczy, że mają osobistą przestrzeń. To tam swobodnie rozmawiają, grają i bawią się w sposób, w jaki lubią najbardziej. Nierzadko potrzebują do tego jedynie własnych zabawek, bez zjeżdżalni czy huśtawki. To m.in. oferują wieżyczki. Mają one najróżniejsze formy – jedne są zbudowane na lekkim podeście, a inne, jak np. domek dziecięcy Sebken 20A szary (https://sebken.pl/produkt/domek-dzieciecy-sebken-20a-szary/), na wyższych słupkach z wygodnymi schodkami.

Domek z huśtawką lub zjeżdżalnią

Jeśli chcesz zapewnić pociesze znacznie więcej rozrywki i ruchu – powinieneś postawić na domek z niewielkim placem zabaw, obejmującym podstawowe elementy, takie jak zjeżdżalnia czy huśtawka. Takie rozwiązanie oferuje np. model Just FUN v. 5 (https://sebken.pl/produkt/domek-dzieciecy-just-fun-v-5/). Ślizg i dwa stanowiska do bujania (z 1 standardowym siedziskiem i z 1 „bocianim gniazdem”) gwarantują wiele zabawy, a jednocześnie dają schronienie przed dorosłymi czy np. lekkim deszczem.

Wieżyczka z całym placem zabaw

Pragniesz, by Twoje dziecko miało wachlarz możliwości? Chcesz, żeby wszechstronnie rozwijało się podczas zabawy? Gwarantujemy, że wybierając drewniany plac zabaw do ogrodu, wyposażony w wiele rozmaitych atrakcji, takich jak ww. huśtawka czy zjeżdżalnia, a dodatkowo – ścianki wspinaczkowe, drabinki i sznurki czy inne elementy małpiego gaju, zapewnisz mu taką szansę. Fakt, takie modele są zazwyczaj kosztowniejsze. Ale np. model Sebken 22 (https://sebken.pl/produkt/plac-zabaw-sebken-22/) zagwarantuje Twojej latorośli tak doskonałą rozrywkę, że będzie chciała spędzać w takim domku niemal cały czas! Jest to więc opłacalna inwestycja

Chcesz zapewnić swojemu dziecku mnóstwo frajdy na podwórku? Zbuduj dla niego domek!

Istnieje wiele sposobów na personalizację drewnianego placu zabaw. Mogą być to proste konstrukcje, jak i złożone obiekty z mnóstwem atrakcji, na których może się bawić nawet kilkoro maluchów naraz. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli Twoje pociechy i ich znajomi spędzają czas w domku w Waszym ogrodzie, to zawsze powinieneś mieć na nie oko. A jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej naszym propozycjom – zachęcamy do sprawdzenia oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *