Place zabaw dla dzieci Sebken

Jak przygotować podłoże pod ogrodowy domek dla dzieci? Podpowiadamy!

drewniany-domek-dla-dzieci

Aby drewniany domek dla dzieci zapewniał bezpieczeństwo, był solidny i wytrzymały, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego podłoża. Zależy ono przede wszystkim od rodzaju konstrukcji – te na podwyższeniu wymagają kotwiczenia, a modele usytuowane na ziemi zabezpieczenia przed wilgnięciem drewna. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki – sprawdź, jakie podłoże wybrać pod ogrodowy domek!

Dziecięcy domek z drewna do ogrodu – dlaczego warto go kupić?

Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca na działce, inwestycja w domek z drewna dla dzieci to strzał w dziesiątkę. Zapewnia on przestrzeń do aktywności na świeżym powietrzu, świetnie sprawdza się podczas przyjmowania gości i może pełnić funkcję tajnej bazy czy przechowalni gadżetów ogrodowych. Twoje pociechy z pewnością chętnie będą spędzać w nim czas, a obecność zjeżdżalni czy huśtawki, elementów wspinaczkowych i drabinek podniesie jego atrakcyjność i poszerzy możliwości zabawy. Korzyści płynących z posiadania takiej konstrukcji jest wiele, a najważniejsze z nich to:

  • motywacja do aktywności poza domem – maluchy chętniej spędzą czas na zewnątrz, zapominając o telewizji, komputerze czy telefonach,
  • wspieranie rozwoju fizycznego – wspinaczka, ćwiczenia ruchowe, balansowanie na huśtawce czy zjazdy na ślizgu to świetny sposób na budowanie kondycji i umiejętności motorycznych,
  • bezpieczna przestrzeń do swobodnej zabawy – domek drewniany dla dzieci do ogrodu to miejsce, do którego przeniesiesz większość dziecięcych aktywności, a co za tym idzie – w Twoim domu zapanuje spokój i porządek, nawet podczas odwiedzin rówieśników!

Czy pod drewniany domek trzeba przygotować specjalne podłoże?

Chcąc mieć pewność, że konstrukcja będzie bezpieczna, solidna i wytrzymała, zadbaj o odpowiednie przygotowanie podłoża – przyda się jego utwardzenie, a jeśli w ogrodzie jest trawnik, wysypanie piasku lub żwirku, aby drewno nie miało kontaktu z ziemią, gdyż wilgoć wpływa destrukcyjnie na jego strukturę. Warto zastosować geowłókninę w celach izolacyjnych i stabilizujących warstwy kruszywa. Z uwagi na to, że z powierzchni będą korzystać dzieci, wybieraj miękkie materiały wykończeniowe.

domek-ze-zjezdzalnia

Warto zadbać o solidne podłoże

W ofercie Sebken® znajdziesz specjalne maty, które wykorzystuje się na zewnętrznych placach zabaw, jednak równie dobrze sprawdzą się w Twoim prywatnym ogrodzie. Inwestycja w nie – choć może wydawać się spora – z pewnością się opłaca. Gumowa mata pod drewniany domek dla dzieci to doskonałe rozwiązanie, ponieważ:

  • amortyzuje upadki – jest miękka i zapewnia bezpieczeństwo, zapobiegając poważniejszym urazom podczas zabawy,
  • jest antypoślizgowa – można po niej swobodnie biegać bez ryzyka przewrócenia się,
  • występuje w atrakcyjnych wariantach kolorystycznych – bordowym lub zielonym i wpisze się w aranżację każdego ogrodu,
  • łatwo utrzymać ją w czystości i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, opadów, zmiennych temperatur i promieni słonecznych.

Kotwiczenie domku na podeście

W naszej ofercie znajdziesz domek ze zjeżdżalnią dla dzieci – to konstrukcja na podeście, dlatego wymaga starannego przygotowania podłoża. Niezbędne jest kotwienie, które przeprowadzisz na kilka sposobów. Pierwszy z nich to wykonanie betonowej wylewki, jednak to rozwiązanie najbardziej czasochłonne i inwazyjne – jego późniejszy demontaż będzie trudny. Alternatywę stanowi utwardzenie w postaci kotwiczenia w gruncie, najlepiej postawić na długie kotwy montowane w ziemi. Sprawdzą się nawet na nierównym terenie, dzięki czemu ustawisz domek ogrodowy w najbardziej odpowiadającym Ci miejscu bez żmudnych przygotowań. Po zakotwieniu upewnij się, że konstrukcja jest stabilna i niepodatna na podmuchy wiatru. Odpowiednie kotwy gruntowe utrzymają domek, a maty ułożone wokół niego zamortyzują ewentualne upadki – to przepis na bezpieczną przestrzeń do zabawy dla Twoich pociech!

Wybierz miejsce i zamów dziecięcy domek do ogrodu od Sebken®!

Chcąc zapewnić swoim dzieciom miejsce do swobodnej i bezpiecznej aktywności na świeżym powietrzu, wybierz domek drewniany do ogrodu ze zjeżdżalnią i huśtawką, zadbaj o odpowiednie podłoże i przekonaj się, jak szybko można stworzyć przestrzeń do zabawy. W Sebken® stawiamy na solidne konstrukcje, które z łatwością samodzielnie zmontujesz – już dziś zamów model na swoją działkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *