Jak zbudować drewniany domek dla dzieci samodzielnie?

Jak zbudować drewniany domek z projektu na wymiar dla dzieci samodzielnie? - Sebken.pl producent artykułów ogrodowych z drewna

Własna chatka w ogrodzie to marzenie wielu dzieci. Budowa konstrukcji może być fascynującym i satysfakcjonującym doświadczeniem dla całej rodziny. Chcesz postawić taki obiekt i sprawić radość dla swojej pociechy? Dzięki naszemu poradnikowi na pewno świetnie poradzisz sobie z tym zadaniem. Zapraszamy do lektury.  Poznasz ofertę naszych gotowych zestawów domków drewnianych dla dzieci do samodzielnego montażu. 

Zaplanowanie strefy dziecięcej w ogrodzie

Zanim zaczniesz budowę, zastanów się, jak ma wyglądać drewniany ogrodowy domek dla dzieci. Obejrzyj różne projekty online, a następnie stwórz własny szkic. Ustal wymiary podstawy, części zabudowanej, a także dodatkowe wyposażenie, takie jak zjeżdżalnia,mała weranda, taras, stolik, drabinka czy ścianka wspinaczkowa.

Pozwoli to na określenie rodzaju oraz ilości materiału, a także dobór odpowiednich narzędzi potrzebnych do stworzenia konstrukcji. Na pewno przydadzą się: wiertarka, poziomica, młotek, komplet wkrętów, zaciski stolarskie, wyrzynarka, ukośnica, klucze nasadowe i śrubokręty.

Przygotowanie terenu i wybór lokalizacji dla ogrodowej chatki ze zjeżdżalnią

Kolejnym krokiem jest wybór miejsca w ogrodzie, gdzie domek z drewna dla dzieci będzie najbardziej pasował. Upewnij się, że jest to płaski teren. Oznacz obszar, na którym umieścisz konstrukcję, a następnie przygotuj grunt, usuwając przedmioty, które mogą przeszkadzać w zabawie i korzystaniu z obiektu.

Decydując się na chatkę ze zjeżdżalnią, upewnij się, że będą zachowane odpowiednie odległości od ogrodzenia i innych elementów małej architektury na posesji.

Budowa drewnianej platformy, ścian i dachu domku

Zbuduj solidny stelaż, który utrzyma wagę chatki i zapewni stabilność. Użyj solidnych desek lub bali drewnianych, osadzając je w ziemi na odpowiedniej głębokości. Upewnij się, że wszystkie elementy są równo ułożone.

Następnie przejdź do budowy ścian domku. Zastosuj solidne połączenia i elementy mocujące. Zainstaluj solidną konstrukcję dachu, a następnie pokryj go odpowiednim materiałem, na przykład papą izolacyjną. Upewnij się, że poszycie jest na tyle szczelne, aby mogło chronić wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Gotowe zestawy do samodzielnego montażu ogrodowego domku z drewna

Inną metodą jest kupno gotowych kompletów. Takie domki do złożenia dostępne są w sklepie sebken.pl. W szerokiej ofercie znajdują się konstrukcje o różnych gabarytach i dodatkowym wyposażeniu. Do wyboru są modele parterowe oraz z podestem wyposażonym w zjeżdżalnię, drabinę czy ściankę wspinaczkową.

W atrakcyjnej cenie można m.in. zamówić chatkę z kolekcji:

  1. Tawernadomek ma podstawę 120 × 240 cm. Jego całkowita wysokość wynosi 176 cm, a wymiary części zabudowanej wynoszą 120 × 120 cm. Do produkcji użyto desek drewnianych o grubości 15-16 mm. Dodatkowym elementem jest ławostolik. Dzięki użyciu trwałego i bezpiecznego materiału chatka może być eksploatowana nawet przez najmłodsze dzieci.
  2. Sebken 16 – wymiary platformy wynoszą 182 × 100 cm, a części zabudowanej 90 × 100 cm. W zestawie znajdują się ławeczka, komplet wkrętów i plandeka na pokrycie dachu.
  3. Hank 2 – ta wersja drewnianego ogrodowego domku dla dzieci z podestem sięga aż 274 cm. Jego postawa o wymiarach 117 × 187 cm umieszczona jest na poziomie 119 cm. Prowadzą do niej solidne, szerokie schody. Drzwi wejściowe składają się z dwóch niezależnych części. Konstrukcja ma przedsionek i okno. Model ten dostępny jest także w wersji, w której znajduje się drewniana huśtawka ogrodowa

Oferowane zestawy dostarczane są w paczkach wraz z instrukcją do samodzielnego montażu.

Oferta Sebken – szybki i łatwy montaż domków ogrodowych dla dzieci

Chcesz stworzyć swoim pociechom bezpieczne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu? Gotowe zestawy Sebken to doskonałe rozwiązanie, które szybko i w przystępnej cenie pozwolą Ci na postawienie domku drewnianego na ziemi lub z podestem. Jeśli planujesz aranżację przestrzeni ogrodowej dla dzieci, koniecznie sprawdź naszą ofertę. W razie pytań – zapraszamy do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *