Poznaj 3 powody, dla których huśtawka dla dzieci to obowiązkowy element ogrodu

hustawka-drewniana-ogrodowa

Chcesz uzupełnić wyposażenie przydomowego placu zabaw o huśtawkę i zastanawiasz się, czy to dobry pomysł? Odpowiadamy krótko: tak! W ofercie Sebken® znajdziesz bogaty wybór tych wyrobów i z pewnością warto zaprosić je na swoją działkę. Ogród stanie się dzięki nim przestrzenią radosnej aktywności, która nie tylko bawi, lecz również korzystnie wpływa na rozwój dzieci. Dowiedz się, dlaczego huśtawka w ogrodzie to prawdziwy must have!

Huśtawka ogrodowa – prezent nie tylko dla dziecka!

Większość dzieci – zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych – uwielbia huśtawki i relaksuje się podczas bujania. Nic dziwnego zatem, że są to elementy nieodzowne na każdym placu zabaw – nie może ich więc zabraknąć także w ogrodowej strefie rekreacji! Wybierając nasze konstrukcje, masz sposobność zamówienia wyrobów pojedynczych i podwójnych, samodzielnych oraz w zestawie ze zjeżdżalnią. Z łatwością dopasujesz je do indywidualnych potrzeb Twoich pociech oraz wielkości ogrodu. Produkty Sebken® wykonujemy z wysokiej jakości drewna. Siedziska z kolei są plastikowe – dostepne w kolorze czerwonym. Łatwość montażu i możliwość nabycia kompletu akcesoriów do mocowania sprawia, że bez trudu poradzisz sobie z tym zadaniem samodzielnie. Wytrzymała konstrukcja stanie się świetną rozrywką również dla Ciebie! Sprawdź, dlaczego warto mieć ją na swojej działce.

Huśtanie się pobudza endorfiny

Te cenne hormony szczęścia są odpowiedzialne za dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie do świata. Masz gorszy dzień lub coś popsuło Ci humor? Odpowiedzią będzie huśtawka drewniana ogrodowa – wskakuj na nią i pobujaj się chwilę, a Twój nastrój z pewnością się poprawi! Skorzystają z tego także Twoje dzieci, które dzięki dostępności tego pozornie prostego gadżetu będą weselsze i optymistyczne. Pamiętaj, że bujanie może działać:

  • wyciszająco – w końcu to właśnie ten ruch wykonują młodzi rodzice, aby uspokoić niemowlaka – tak samo działa huśtanie;
  • rozluźniająco – zbyt duże napięcie zostaje złagodzone, a mięśnie mogą odpocząć;
  • kojąco na układ nerwowy – duża ilość bodźców atakujących dzieci z każdej strony może doprowadzić do przeciążenia – aby się zrelaksować i dać mózgowi chwilę wytchnienia, warto wskoczyć na huśtawkę.
hustawka-drewniana-ogrodowa

Korzystając z huśtawki, dziecko poprawia koordynację ruchową

To skuteczna nauka równowagi, którą warto odbyć, bo w dłuższej perspektywie korzystnie wpływa na koordynację ruchową. Dziecko uczy się balansować, aby uniknąć upadku. Stopniowo opanowuje też umiejętność samodzielnego rozhuśtania – pracują przy tym w szczególności nogi, mięśnie się wzmacniają, a maluch buduje poczucie pewności siebie. Następuje stymulacja błędnika i układu przedsionkowego odpowiedzialnego właśnie za utrzymanie równowagi i radzenie sobie z siłą grawitacji. Mało kto wie, że odpowiada on także za przyjmowanie prawidłowej postury oraz rozwój świadomości ciała. Bez tego dzieci mogą zmagać się z trudnościami w nauce i innymi efektami deficytów w tym zakresie. Regularne huśtanie może temu zapobiec!

Huśtanie się to idealny sposób na nudę!

Nic tak łatwo nie odciągnie malucha od telewizora czy komputera, jak plac zabaw dla dzieci do ogrodu z huśtawką do własnej dyspozycji. To doskonały sposób na nudę – gdy nie ma pomysłu na inną aktywność, można pobujać się w promieniach słońca, puścić wodze wyobraźni, słuchać muzyki, śpiewać ulubione piosenki lub prowadzić dyskusje z rówieśnikami. Taki uniwersalny gadżet przyda się na każdej działce, a zestawiony z innymi elementami z oferty Sebken® stworzy przestrzeń, w której na nudę nie ma miejsca. W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór konstrukcji – to nie tylko huśtawki, lecz także zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, drabinki oraz liny i domki idealne do tworzenia tajnych baz.

Zamów huśtawkę i spraw radość dziecku!

Szukasz pomysłu na prezent dla swojej pociechy? Zajrzyj do Sebken® i wybierz drewniane huśtawki do ogrodu! Twoje dzieci będą zachwycone, mogąc doświadczać relaksującego bujania zawsze wtedy, kiedy poczują na to ochotę. Zapewniamy wysoką jakość materiałów, solidność wykonania i łatwość montażu – prywatny plac zabaw na Twoim podwórku jest w zasięgu ręki! Oferujemy też wiele innych konstrukcji, z których stworzysz wymarzoną i bezpieczną przestrzeń do aktywności na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *