Zobacz, kiedy najlepiej zainwestować w przydomowy plac zabaw!

plac-zabaw-drewniany

Planujesz zorganizować swoim pociechom plac zabaw w domowym ogrodzie? Koniecznie przemyśl swój projekt – okazuje się, że znaczenie ma nie tylko wybór wysokiej jakości konstrukcji i akcesoriów. Liczy się też, kiedy zaplanujesz montaż. Sprawdź, które miesiące sprzyjają tego typu pracom i dlaczego tak ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do działania!

Drewniany plac zabaw dla dzieci to świetny wybór!

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości – plac zabaw dla dzieci do ogrodu to atrakcyjna przestrzeń zachęcająca maluchy do aktywności poza domem. Dzięki temu spędzają one więcej czasu na świeżym powietrzu, stymulują swój rozwój fizyczny, kształtują zwinność, wytrzymałość i kondycję. Huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe lub domki drewniane tworzą nieograniczone możliwości zabawy – zarówno w pojedynkę, jak i z rodzeństwem lub rówieśnikami. W ofercie Sebken® znajdziesz mnóstwo akcesoriów i konstrukcji, z którymi stworzysz dla swoich pociech miejsce do nieskrępowanych interakcji.

Dlaczego opłaca się kupić drewniany plac zabaw?

Przede wszystkim – drewniany plac zabaw jest wytrzymały i solidny, więc bezpieczny dla dzieci. Stanowi inwestycję na wiele sezonów, a zamontowany w ogrodzie będzie dostępny zawsze wtedy, gdy Twoje pociechy zechcą się na nim bawić. Oznacza to, że nie musisz korzystać z atrakcji dostępnych publicznie, na których często jest tłoczno i gdzie trzeba specjalnie dojechać lub dojść, co może zdezorganizować dzień. Mając własny ogrodowy plac zabaw, czas, kiedy maluchy są na nim zajęte, wykorzystasz dla siebie i zrelaksujesz się w zaciszu domowym lub nadrobisz zaległe obowiązki. Dysponując taką przestrzenią do zabawy, możesz urządzić dziecięce urodziny bez obaw, że mali goście będą się nudzić lub nabałaganią w domu. To także inwestycja w zdrowie dzieci – każdy z elementów na placu zabaw korzystnie wpływa na rozwój fizyczny, dlatego zdecydowanie opłaca się kupić go na swoją działkę.

plac-zabaw-dla-dzieci-do-ogrodu

Kiedy najlepiej zamówić plac zabaw?

Pora roku ma znaczenie – lepiej zrezygnować z zakupu zimą, ponieważ dostarczone elementy należy przygotować, do montażu wymagane są też odpowiednie warunki atmosferyczne. Z tego powodu wybieraj wiosnę lub lato, ewentualnie wczesną jesień. Dzięki temu będziesz mieć duże szanse na sprzyjającą pogodę. Drewniany plac zabaw wymaga impregnacji specjalnymi preparatami zabezpieczającymi podłoże przed działaniem wilgoci, długotrwałą ekspozycją słoneczną i inwazją insektów. Montaż wykonaj w słoneczny, suchy dzień – sprawdź prognozy i wybierz pogodny weekend, aby nie musieć się spieszyć i przeprowadzić wszystkie prace powoli i uważnie. Od tego zależy przecież solidność konstrukcji, a co za tym idzie, bezpieczeństwo Twoich dzieci.

Jak zabezpieczyć plac zabaw przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi?

Zamawiając drewniany domek ogrodowy dla dzieci ze zjeżdżalnią – niezależnie od wybranego modelu – pamiętaj o:

  • impregnacji specjalistycznymi preparatami, które mogą jednocześnie zabarwić konstrukcję na pożądany kolor. Jednak ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed wilgocią, deszczem i śniegiem. Tworzą one na powierzchni powłokę zabezpieczającą, zapobiegającą przenikaniu wody w głębsze struktury drewna, co z kolei niweluje ryzyko jego butwienia. Pamiętaj, że najlepiej aplikować impregnat przed montażem, dzięki czemu dotrzesz w trudno dostępne miejsca i zyskasz pewność, że dokładnie pomalowałeś wszystkie elementy,
  • kotwieniu – odpowiednie ustabilizowanie konstrukcji w podłożu zapobiegnie jej wywróceniu lub naruszeniu przez silne podmuchy wiatru,
  • doborze odpowiedniego miejsca – powinno być ono osłonięte od słońca, bo zbyt intensywne, długotrwałe promieniowanie może wywołać przebarwienia na drewnianej powierzchni. Warto też unikać montażu pod drzewami, z których mogą spadać liście, pyłki czy ptasie odchody niszczące drewno.

Dostarczymy najlepszy plac zabaw dla Twojego dziecka!

Chcesz stworzyć swoim pociechom idealne miejsce do spędzania wolnego czasu? Zajrzyj do oferty Sebken® i wybierz plac zabaw dla dzieci. Przyda się też huśtawka drewniana ogrodowa, zjeżdżalnia czy ścianka wspinaczkowa – to wszystko znajdziesz w naszym asortymencie! A skoro wiesz już, kiedy najlepiej zamawiać konstrukcję i jak przygotować ją do użytku, będzie ona służyć przez niejeden sezon i zyska odporność na warunki atmosferyczne. Złóż zamówienie już dziś, aby zdążyć przed wakacjami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *