Samodzielne składanie drewnianej huśtawki – zobacz, od czego zacząć!

drewniana-hustawka

Co do tego, że huśtawka daje dzieciom wiele radości i korzystnie wpływa na ich rozwój, nie ma najmniejszych wątpliwości. Nic więc dziwnego, że – jeśli tylko znajdzie się na to miejsce – rodzice chcą wyposażyć ogród w ten element, aby zapewnić swoim pociechom możliwość ciekawego i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli wybrałeś już jeden z modeli dostępnych w naszej ofercie, zastanawiasz się z pewnością, jak przeprowadzić montaż, aby całość była stabilna i bezpieczna. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak samodzielnie zamontować drewnianą huśtawkę ogrodową zamówioną w Sebken®!

Spis treści

Huśtawka zapewnia dziecku mnóstwo radości

To na niej można rozkoszować się przywilejami dzieciństwa czy zrelaksować się po ciężkim dniu nauki. Bujanie wpływa wyciszająco i stymuluje zmysł równowagi, koi emocje, a niektórym dzieciom pomaga się uczyć i wspiera pamięć – takie zjawisko obserwuje się zwłaszcza u kinestetyków potrzebujących ruchu, aby wydajnie przyswajać nowe informacje. Mając w swoim ogrodzie plac zabaw drewniany dla dzieci, a na nim huśtawkę, dajesz swoim pociechom możliwość aktywnej zabawy z rówieśnikami, co sprzyja rozwojowi społecznemu i zapobiega nudzie. Jak widzisz, zalet tego rozwiązania jest wiele. A kolejną – ważną dla Ciebie jako rodzica – jest łatwość montażu, z którym bez trudu poradzisz sobie samodzielnie!

Jak wygląda montaż huśtawki?

To bardzo proste zadanie, a ułatwi Ci je czytelna instrukcja dołączona do naszych produktów – w Sebken® stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego każda huśtawka drewniana ogrodowa z naszej oferty wyróżnia się:

  • nieskomplikowaną budową – ograniczamy do minimum liczbę elementów, aby ułatwić Ci ich szybkie i bezproblemowe złożenie,
  • solidnością zastosowanych materiałów – filary z drewna są wytrzymałe i stabilne, a siedzisko wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Zamocujesz je do górnej belki przy użyciu lin,
  • intensywnymi zawiesiami umożliwiającymi długotrwałą i intensywną eksploatację bez konieczności ich szybkiej wymiany.

Chcąc mieć pewność, że plac zabaw ogrodowy będzie bezpieczny, a huśtawka zostanie zamontowana solidnie i trwale, zadbaj o odpowiednie przygotowanie podłoża. Powierzchnia musi być płaska – ciekawym rozwiązaniem jest wyłożenie jej specjalnymi matami amortyzującymi ewentualne upadki dziecka. Zwróć uwagę na otoczenie – zachowaj co najmniej dwumetrowy odstęp od innych konstrukcji czy drzew.

W jaki sposób unieruchomić konstrukcję?

Do tego celu niezbędne są kotwy – kupisz je w naszym sklepie. Dzięki nim konstrukcja będzie stabilna nawet przy bardzo intensywnym rozhuśtaniu i niepodatna na silne podmuchy wiatru. Kotwy przytwierdzają nogi huśtawki do podłoża, a ich montaż jest bardzo prosty. Wystarczy wyznaczyć odpowiednie miejsce, wbić kotwy w grunt, a następnie przy użyciu wkrętów połączyć je z drewnianymi belkami. Po wykonaniu pracy koniecznie sprawdź, czy uzyskałeś pożądaną stabilność całości.

montaz-hustawki

Jak zabezpieczyć huśtawkę przed czynnikami atmosferycznymi?

Warto zrobić to jeszcze przed montażem – poszczególne elementy łatwiej będzie zabezpieczyć impregnatem i dotrzeć w trudno dostępne miejsca przed skręceniem. Skorzystaj ze środków do lakierowania drewna, które ochronią powierzchnię przed butwieniem i przenikaniem wilgoci, destrukcyjną działalnością insektów oraz nadadzą drewnu piękny, głęboki kolor. Gdy huśtawka będzie już złożona, powtarzaj konserwację cyklicznie – najlepiej po sezonie i przed zimą, a posłuży Ci przez wiele lat i przetrwa w nienaruszonym stanie pomimo zmiennych czynników atmosferycznych, jakie będą na nią oddziaływać.

Dostarczymy Ci huśtawkę wraz z instrukcją montażu!

W naszej ofercie znajdziesz modele pojedyncze i podwójne, a także całe zestawy konstrukcji tworzących plac zabaw ogrodowy dla dzieci. Zamawiając je w Sebken®, masz pewność, że otrzymasz kompletny zestaw wraz z instrukcją montażu i komponentami niezbędnymi do złożenia całości. Sprawdź polecane atrakcje i wybierz spośród nich najlepsze dla swoich pociech! Możesz je rozbudowywać o kolejne elementy i ustawiać w dowolnych konfiguracjach, aby jak najtrafniej odpowiedziały na potrzeby małych użytkowników. Udostępniamy też domki drewniane do ogrodu, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i huśtawki typu bocianie gniazdo oraz kubełkowe – dla najmłodszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *