Place zabaw dla dzieci Sebken

3 najlepsze zabawki ogrodowe dla Twojego dziecka

zabawy w ogrodzie

Aktywności na świeżym powietrzu to nieodłączny element prawidłowego rozwoju dziecka. Żyjemy w czasach, w których niekiedy trzeba zachęcać maluchy do zabawy poza domem. Jednym ze sposobów na aktywizację pociechy, jest urządzenie strefy dla malucha w ogrodzie. Poznaj 3 uniwersalne zabawki ogrodowe dla dzieci, które powinny się w niej znaleźć.

Spis treści

Warto korzystać z możliwości zabawy na świeżym powietrzu

W dobie łatwej dostępności do internetu i telewizji coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach. Tymczasem ostatnio wiele mówi się o aktywizacji dzieci. Zdaniem ekspertów szczególne korzyści mają przynosić zabawy oraz ćwiczenia sportowe na świeżym powietrzu. Dlaczego są one tak ważne?

Przede wszystkim jest to najlepsza okazja, aby dotlenić mózg oraz poprawić krążenie krwi, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz nauki. Ze zdrowotnego punktu widzenia ruch pomaga zapobiec otyłości i kształtuje w dziecku zdrowe nawyki na przyszłość.

Ważne jest, by pozwalać dzieciom przebywać na świeżym powietrzu przez cały rok, co pozwoli na zahartowanie maluchów. Oczywiście wszystko z umiarem, każdy rodzic i opiekun powinien racjonalnie podejść do tego tematu.

Należy pamiętać, że dla dziecka ruch jest naturalną formą aktywności i zabawy. To sposób na rozładowanie emocji, napięć oraz nauka wspólnej zabawy z rówieśnikami. Każda wygrana w berka, ale i przegrana w inną zabawę, drobne upadki i pokonywanie kolejnych przeszkód są cennymi lekcjami w życiu dziecka.

Zabawki ogrodowe, które ucieszą Twojego malucha!

Dzieci można aktywizować na różne sposoby, np. poprzez wspólne przejażdżki rowerowe, spacery czy wyjścia do parku. To ważne sposoby na nawiązanie więzi rodzinnych, jednak w takich sytuacjach maluchowi zawsze musi towarzyszyć osoba dorosła. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, warto zapewnić pociechom również możliwość zabawy w przydomowym ogródku.

Jak wybrać zabawki ogrodowe dla dzieci, by sprawiały frajdę i inspirowały do zabawy przez wiele sezonów? Przejrzyj z nami ofertę marki Sebken® i wybierz uniwersalne rozwiązania na lata.

Drewniany domek

Maluchy uwielbiają naśladować „dorosłą” rzeczywistość. Dlatego zabawy w dom lub szkołę są wśród nich tak popularne. Podczas gdy niektóre dzieci wolą opiekować się misiami i lalkami, inne wcielają się w role swoich rodziców czy uprawiają zawody policjantów lub strażaków. W takich zabawach idealnie sprawdzi się drewniany domek dla dzieci, który zależnie od pomysłowości może zamienić się w dom, zamek czy bazę.

W ofercie sklepu sebken.pl znajdują się domki na ziemi, które w uroczy sposób imitują wiejskie chatki z płotkiem, okiennicami i gankiem, jak w modelu Sebken® Daisy. Alternatywą dla naziemnych konstrukcji są domki na podeście, które są zainspirowane budowlami na drzewach.

kolorowy domek

Huśtawka

Wydaje się, że bez zabaw z huśtaniem dzieciństwo jest jakby… niekompletne. To huśtawka jest pierwszą zabawką, do której dziecko biegnie na placu zabaw, najpierw w asyście rodzica, po latach samodzielnie lub z rówieśnikami. Warto zauważyć, ta uniwersalna konstrukcja stanowi atrakcję również dla starszych pociech.

W zależności od wielkości rodziny możesz zdecydować się na huśtawki pojedyncze lub podwójne. Co ciekawe, na tym samym stelażu oprócz kładki do huśtania w przyszłości może zawisnąć sznur do wspinaczki lub bocianie gniazdo.

Przydomowy plac zabaw ze ślizgiem

Do największych zalet konstrukcji drewnianych Sebken® należy duża możliwość modyfikacji i dostosowania wyglądu zabawek do potrzeb oraz dostępnej powierzchni. W przypadku większych ogrodów warto zainwestować w przydomowy plac zabaw dla dzieci łączący wiele zabawek w jednej konstrukcji: np. domek, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, huśtawka.

Na początku możesz zdecydować się na 2w1, czyli domek ogrodowy ze zjeżdżalnią. Wybierz odpowiednią konfigurację oraz kolor ślizgu lub podejmij decyzję wspólnie z pociechą!

Podaruj radość swojemu dziecku!

Własny bastion i zjeżdżalnia bez wychodzenia z ogrodu? To marzenie każdego dziecka, ale i duży komfort dla rodziców. Zapewnij swojemu maluchowi codzienną dawkę aktywności na świeżym powietrzu i skompletuj zabawki ogrodowe od sebken.pl. Sprawdź możliwości łączenia konstrukcji oraz spersonalizuj budowle za pomocą farb i lakierów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *