Dlaczego dzieci tak bardzo lubią huśtawki? Podpowiadamy!

hustawka-drewniana-ogrodowa

Tak naprawdę uwielbiają je nie tylko dzieci – również nastolatki, a nawet niektórzy dorośli chętnie oddają się relaksowi podczas bujania na huśtawce. W czym tkwi fenomen tej niepozornej aktywności i dlaczego ten gadżet powinien znaleźć się na każdym przydomowym placu zabaw? Odkryj potencjał huśtawki, dowiedz się, jak wpływa na rozwój i samopoczucie Twojej pociechy, a przede wszystkim – wybierz najlepszy model do swojego ogrodu!

Huśtawka to świetne rozwiązanie do ogrodu

Dlaczego huśtawka drewniana ogrodowa to strzał w dziesiątkę nie tylko wtedy, gdy masz dzieci? Wystarczy, że choć raz spróbujesz na niej usiąść i wprawisz swoje ciało w ruch, aby poczuć przyjemność płynącą z bujania. Taka aktywność wpływa na samopoczucie – wycisza, relaksuje, pomaga zniwelować stres i uspokoić skołatane nerwy, co z pewnością docenisz po wielogodzinnym dniu pracy czy długim tygodniu przepełnionym obowiązkami. W ofercie Sebken® znajdziesz bogaty wybór modeli – są to zarówno pojedyncze, jak i podwójne huśtawki na ogrodowy plac zabaw, a także połączone z innymi konstrukcjami – ścianką wspinaczkową, drabinką i ślizgiem, a nawet domkiem. Z nimi stworzysz przestrzeń do swobodnej aktywności, zapobiegniesz dziecięcej nudzie i korzystnie wpłyniesz na rozwój swoich pociech.

Dlaczego dzieci uwielbiają huśtanie?

Jak już wspomnieliśmy, bujanie to ruch, który wspomaga relaks i pozwala wyciszyć rozbiegane myśli. Maluchy lubią zabawy na huśtawce, ponieważ pobudzają w ten sposób swoją wyobraźnię. Jak to możliwe? Podczas huśtania umysł odrywa się od codziennych, przyziemnych spraw, co daje pole do popisu dla kreatywności – to wtedy rodzą się znakomite pomysły i projekty, powstają nowe dziecięce marzenia czy plany. To również świetny sposób na nudę – zamiast tkwić przed ekranem telewizora lub komputera, dziecko ma możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu w przyjemny i swobodny sposób. W przypadku modeli podwójnych dzieci mogą bawić się z rówieśnikami lub rodzeństwem, prowadzić nieskrępowane rozmowy z dala od dorosłych i wchodzić w interakcje, które wspierają rozwój społeczny. Właśnie dlatego maluchy – i nie tylko – tak cenią huśtanie i z pewnością ucieszą się, mogąc oddawać się mu we własnym ogrodzie.

plac-zabaw-drewniany

Jakie korzyści przynosi huśtanie się na huśtawce?

Oprócz korzystnego wpływu na układ nerwowy i działania kojącego napięcie emocjonalne huśtawka oddziałuje też na inne sfery funkcjonowania dziecka, a mianowicie:

  • stymuluje układ przedsionkowy, co z kolei przekłada się na rozwój zmysłu równowagi,
  • wspiera koordynację ruchową,
  • wpływa na świadomość własnego ciała,
  • pomaga dostrzegać relacje przestrzenne z otoczeniem,
  • pobudza koncentrację i wspiera pamięć – niektóre dzieci właśnie podczas huśtania efektywnie uczą się wierszyków lub obcojęzycznych słówek czy tabliczki mnożenia!

Do tego dochodzi też niwelowanie poczucia znudzenia, zapewnienie przestrzeni do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz wspomaganie kondycji fizycznej.

Jak wybrać najlepszą huśtawkę ogrodową?

Tworząc drewniany plac zabaw dla dzieci przed domem, pamiętaj o tym, aby znalazła się w nim huśtawka – to nieodzowny element, którego nie może zabraknąć! W Sebken® znajdziesz solidne modele wykonane z wysokiej jakości materiałów – konstrukcja z drewna jest stabilna i bezpieczna, a siedzisko z tworzywa sztucznego wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Bez trudu znajdziesz też wyroby w zestawie ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową czy kompletnym domkiem do ustawienia na działce. Pamiętaj, aby wybierając tego typu ogrodowe akcesoria, zwracać uwagę na:

  • jakość – wytrzymałe drewno, odporny plastik i łączenia zapewniające solidność,
  • łatwość montażu – nasze produkty złożysz samodzielnie, korzystając z czytelnej instrukcji,
  • możliwość renowacji i konserwacji – huśtawki drewniane odświeżysz przed każdym sezonem i zaimpregnujesz odpowiednimi preparatami, aby na długi czas pozostały funkcjonalne i stylowe.

Zamów huśtawkę od Sebken®!

Już dziś zajrzyj do Sebken® i wybierz konstrukcję odpowiednią na Twoją działkę – polecamy huśtawki drewniane ogrodowe i kompleksowe place zabaw dla dzieci. Postaw na sprawdzoną jakość i możliwość wieloletniej eksploatacji. Nasze wyroby posłużą przez mnóstwo sezonów i ucieszą kolejne pokolenia, tworząc bezpieczną przestrzeń do aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *