Place zabaw dla dzieci Sebken

Drewniany domek na podeście czy montowany na ziemi? Zobacz, jaki wybrać!

domek-na-podescie

O tym, że taka konstrukcja w ogrodzie to nie lada gratka zarówno dla małych, jak i starszych dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać. Drewniany domek – na podeście lub na ziemi – to przestrzeń do nieskrępowanej zabawy, odgrywania rozmaitych scenek z życia codziennego, spędzania czasu z rówieśnikami, organizowania przyjęć. Aby jednak spełnił swoją funkcję i zapewnił bezpieczeństwo, należy starannie go dobrać, zgodnie z wiekiem i możliwościami małych użytkowników, a także dostępnym miejscem. Sprawdź, jaki model wybrać dla swoich pociech!

Spis treści

Drewniany domek – marzenie wielu maluchów

Nic dziwnego, że dzieci marzą o takiej konstrukcji w ogrodzie – drewniany domek otwiera przed nimi wiele możliwości zabawy, stając się przestrzenią do urządzania małych przyjęć dla przyjaciół, tajną bazą lub schronieniem przed wzrokiem dorosłych. Maluchy mogą poczuć się w nim swobodnie, samodzielnie dbać o porządek i umeblować wnętrze zgodnie z własnymi upodobaniami. Modele dostępne w Sebken® są wykonane z solidnego drewna, które można pomalować na dowolny kolor, tworząc w ten sposób budowlę perfekcyjnie odpowiadającą preferencjom małych użytkowników. Mogą oni zawiesić w oknach firanki, ustawić przed wejściem rośliny doniczkowe, wyposażyć wnętrze w wygodne meble i zabawki – zyskają dzięki temu spersonalizowaną przestrzeń, o którą będą dbać, ucząc się tym samym samodzielności i odpowiedzialności. Nie wiesz, jaki domek drewniany dla dzieci wybrać? Poznaj zalety i wady konstrukcji parterowych i na podeście!

Zalety i wady drewnianego domku na podeście

To rozwiązanie dla dzieci, które są w stanie wspiąć się na podest po drabinie lub ściance wspinaczkowej. Taką umiejętnością mogą pochwalić się nawet przedszkolaki, zatem już one będą miały szansę skorzystać z piętrowej konstrukcji. Ma ona wiele zalet, a mianowicie:

  • można połączyć ją ze zjeżdżalnią, tworząc atrakcyjną przestrzeń do zabawy,
  • wymaga wysiłku, aby dostać się na górę, co sprzyja budowaniu kondycji fizycznej i wytrwałości,
  • drewniany domek na podeście umożliwia zagospodarowanie miejsca pod spodem – dobrym pomysłem jest umieszczenie tam piaskownicy.

To rozwiązanie nie sprawdzi się jednak, jeśli z atrakcji mają korzystać niemowlaki i maluchy z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Dla nich lepszą opcją będzie drewniany domek na ziemi.

Zalety i wady domku montowanego na ziemi

Nie wymaga on wspinania się na górę, co wydaje się nieco bezpieczniejsze, zwłaszcza w przypadku najmłodszych. Niekonieczne jest też jego kotwienie, co w przypadku modelu na podeście będzie wymagane dla zapewnienia odpowiedniej stabilności. Z uwagi na usytuowanie na ziemi konstrukcja jest dostępna dla dzieci, które mogą brać udział w jej malowaniu i dekorowaniu, łatwiej też dostarczą do wnętrza rozmaite wyposażenie. Modele parterowe są połączone z ławką i stołem, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

domek-drewniany

Wybór dostosowany do wieku oraz możliwości dziecka

Zastanawiając się, jaki domek drewniany dla dzieci sprawdzi się najlepiej, koniecznie oszacuj możliwości swoich pociech, sprecyzuj też ich potrzeby. Myśląc perspektywicznie, lepiej wybrać model na podeście, ponieważ zapewni on więcej atrakcji i posłuży przez wiele lat. A jeżeli będą korzystać z niego wyłącznie maluchy, ten na ziemi w zupełności wystarczy i przyniesie wiele radości podczas codziennych zabaw.

Bezpieczna konstrukcja to podstawa!

Niezależnie od tego, który drewniany domek dla dzieci wybierzesz, pamiętaj o bezpieczeństwie – a ono zależy zarówno od odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni i podłoża, prawidłowego montażu, jak i od solidności konstrukcji i jakości materiałów wykorzystanych do produkcji. Postaw na sprawdzone produkty i połącz je z innymi elementami, tworząc niebanalny plac zabaw na swojej działce. Twoje pociechy będą zachwycone!

Jeden domek, wiele możliwości

Poszukując najlepszych konstrukcji do swojego ogrodu, koniecznie zajrzyj do Sebken® – oferujemy nie tylko drewniane domki dla dzieci, lecz także szereg innych elementów, z którymi wykreujesz przestrzeń do zabawy i rekreacji przed domem. Huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz wiele innych akcesoriów znajdziesz w naszym asortymencie. Już dziś podaruj je swoim pociechom, aby wspierać ich rozwój i zapewnić bezpieczne miejsce do aktywności na świeżym powietrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *