Place zabaw dla dzieci Sebken

Ogrodowy plac zabaw: jakie rozwiązania powinien mieć?

plac zabaw

Aktywność na świeżym powietrzu to coś, co najmłodsi lubią najbardziej. Dysponując choć odrobiną wolnego miejsca na działce przed domem, możesz wykreować dla nich prywatny przydomowy plac zabaw, aby uniknąć konieczności dojeżdżania do publicznych stref rekreacyjnych. To znaczna oszczędność czasu – gdy Twoje dzieci bawią się w ogrodzie, Ty zajmujesz się swoimi obowiązkami lub wypoczywasz w zaciszu domowym. Dowiedz się, jakie atrakcje warto zapewnić maluchom, żeby mogły bezpiecznie i bez skrępowania bawić się na zewnątrz!

Spis treści

Przydomowy plac zabaw dla małych miłośników ruchu

Zarówno niemowlaki, jak i przedszkolaki oraz dzieci szkolne muszą spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu, aby kształtować kondycję fizyczną i prawidłowo się rozwijać. Jest to również niezbędne dla ich komfortu psychicznego – powinny mieć możliwość rozładowania energii w swobodny, nieskrępowany i przede wszystkim bezpieczny sposób. Przydomowy plac zabaw zapewni im do tego atrakcyjną przestrzeń, wystarczy tylko zadbać o jego odpowiednie wyposażenie.

Co powinno znaleźć się na ogrodowym placu zabaw?

Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje umieścić na placu zabaw w ogrodzie, z chęcią doradzimy Ci najlepsze rozwiązania – w Sebken® znajdziesz zarówno kompleksowe zestawy, jak i pojedyncze konstrukcje, z których samodzielnie wykreujesz idealną przestrzeń do aktywności dla swoich pociech. Zanim jednak przejdziesz do wyboru poszczególnych elementów, pamiętaj o:

  • zagospodarowaniu miejsca na działce – przydomowy plac zabaw nie musi być duży, a jego rozmiar jest determinowany metrażem, jakim dysponujesz w ogrodzie. Zwróć uwagę na konieczność zachowania bezpiecznego odstępu pomiędzy konstrukcjami oraz na ich usytuowanie w cieniu;
  • przygotowaniu podłoża – powinno ono amortyzować ewentualne upadki, nie może się nagrzewać i musi być odporne na działanie wilgoci – w tej roli doskonale sprawdzają się specjalne maty, które znajdziesz w naszej ofercie;
  • umieszczeniu placu zabaw w widocznym miejscu – tak, żeby mieć pociechy pod kontrolą, nawet będąc w domu czy wypoczywając na tarasie;
  • dostosowaniu konstrukcji do wieku i potrzeb małych użytkowników – innych atrakcji będą oczekiwać maluchy, a zupełnie innych starsze dzieci.
dziecko ogrod

Drewniany domek

Jedną z naszych propozycji jest drewniany domek dla dzieci – to prawdziwa skarbnica inspiracji do zabawy, otwierająca bogate możliwości przed maluchami. Mogą odgrywać w nim scenki z życia rodzinnego, bawić się w sklep, szpital, stworzyć tajną bazę czy zapraszać rówieśników na poczęstunki. W Sebken® znajdziesz modele parterowe i z podestem, wyposażone w solidne zadaszenie i okna, wykonane z wysokiej jakości drewna, które można pomalować na dowolny kolor.

Huśtawki i bujaki

To kolejne elementy, bez których plac zabaw ogrodowy nie będzie kompletny. Nic tak nie relaksuje, jak bujanie. Oczywiście trzeba dostosować ją do wieku użytkowników – dla najmłodszych wybierz modele kubełkowe z zabezpieczeniami przed wypadnięciem lub tak zwane bocianie gniazda, w których nawet można się położyć i zdrzemnąć! Starsze dzieci ucieszą się z klasycznych huśtawek, a jeśli zamocujesz dwie obok siebie, zapewnisz możliwość długich dyskusji z rówieśnikami podczas huśtania.

Zjeżdżalnia

Może ona stanowić odrębną konstrukcję lub być częścią drewnianego domku dla dzieci – sprawdzi się zwłaszcza w przypadku konstrukcji piętrowych. Nasze ślizgi są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – w przeciwieństwie do modeli metalowych nie nagrzewają się na słońcu, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że Twoja pociecha przypadkiem się poparzy. Zjeżdżalnia to świetny pomysł w połączeniu ze ścianką wspinaczkową lub drabinką – aby dostać się na szczyt, maluchy muszą się wysilić, co sprzyja ich kondycji fizycznej.

Szukasz profesjonalnego dostawcy ogrodowego placu zabaw?

Właśnie znalazłeś! Sprawdź asortyment Sebken® i wybierz dla swoich dzieci elementy na przydomowy plac zabaw. Znajdziesz u nas wszystko, co potrzebne do stworzenia przyjaznej i bezpiecznej strefy rekreacji w ogrodzie. Poszczególne konstrukcje bez trudu złożysz samodzielnie, a ich wytrzymałość i solidne wykonanie to gwarancja wieloletniej trwałości. Nie zwlekaj i już dziś podaruj swoim pociechom możliwość swobodnej aktywności na świeżym powietrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *