Jak pomalować drewniany domek dla dzieci? Podpowiadamy!

drewniany-domek

Jeśli w swoim ogrodzie znalazłeś miejsce na drewniany domek dla dzieci – ze zjeżdżalnią, huśtawką i innymi atrakcjami – Twoje pociechy z pewnością uwielbiają spędzać w nim czas i bawić się na świeżym powietrzu. Chcąc zadbać o jak najdłuższą żywotność konstrukcji, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu drewna specjalistycznymi impregnatami. Malując domek, nie tylko konserwujesz jego elementy – możesz też nadać mu unikalny wygląd. Sprawdź, jak zaaranżować tę dziecięcą przestrzeń wspólnie z maluchami!

Spis treści

Aranżacja dziecięcego domku to świetna zabawa!

W Sebken® zamówisz drewniany domek dla dzieci do ogrodu w naturalnej kolorystyce. Nasze wyroby nie są pokryte kolorami, co daje Ci bogate możliwości ich udekorowania w dowolny sposób i nadania im indywidualnego charakteru, zgodnie z preferencjami maluchów czy designem przestrzeni na działce. Lakierowanie konstrukcji i jej późniejsze aranżowanie stanowi świetną atrakcję dla dzieci – wspólnie zaplanujcie kolory farb, zadbajcie o umeblowanie i akcesoria, udekorujcie wnętrze. Dzięki temu Twoje pociechy poczują się odpowiedzialne za posiadany domek, nauczą się utrzymywać w nim porządek, a to duży krok do samodzielności.

Jakie rodzaje farb i lakierów wykorzystać do malowania domku?

Aby pomalować drewniany domek ogrodowy dla dzieci ze zjeżdżalnią czy innymi atrakcyjnymi konstrukcjami do zabawy, sięgnij po preparaty przeznaczone do drewna. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

  • impregnaty – ich głównym celem jest zabezpieczenie podłoża przed niszczeniem wskutek działania czynników atmosferycznych – przede wszystkim wilgoci, opadów deszczu i długotrwałej ekspozycji słonecznej. Wnikają w strukturę drewna i wzmacniają ją, niektóre mają właściwości gruntujące, inne tworzą hydrofobową powłokę zapobiegającą nasiąkaniu wodą czy przywieraniu zabrudzeń,
  • oleje – to środki bezpieczne dla środowiska. Wzmacniają wytrzymałość drewna i opóźniają procesy jego starzenia, pogłębiają naturalny kolor. Możesz zastosować je jako wyłączne preparaty konserwujące, mogą też stanowić pierwszy krok prac zabezpieczających – nic nie stoi na przeszkodzie, aby później pokryć je farbą nadającą kolor,
  • farby akrylowe – to rozwiązanie dla osób poszukujących środków pozwalających nadać wyraziste, intensywne barwy domku ogrodowego. Emalie są dostępne w różnorodnych wariantach, dlatego bez trudu znajdziesz idealny i stworzysz fantazyjną aranżację drewnianej konstrukcji,
  • lakierobejce – to kompromis pomiędzy malowaniem kolorową farbą a zachowaniem naturalnego usłojenia i wyeksponowaniem struktury drewna. Występują w różnych odcieniach, jednak nie pokrywają całkowicie podłoża, dają więc unikalny efekt wizualny.
drewniany-domek-dla-dzieci

Jak pomalować ogrodowy domek?

Pamiętaj, żeby uzgodnić ze swoimi pociechami wybór barw i ich rozmieszczenie na konstrukcji. Wcale nie musisz ograniczać się do jednego koloru – możesz wybrać kilka, każdą ścianę pokrywając inną barwą i tworząc niezwykle fantazyjne zestawienia, które z pewnością spodobają się dzieciom. Nie zapomnij też o wnętrzu. W środku drewniany domek ogrodowy również można pomalować, żeby jak najtrafniej odpowiadał indywidualnym preferencjom małych użytkowników.

Dekorowanie dziecięcego domku

Malowanie to nie wszystko – nie zapomnij o zaaranżowaniu domku ogrodowego przy użyciu mebli i dekoracji. Przyda się miejsce do siedzenia i stolik do organizowania przyjęć i spożywania posiłków. Niezbędna będzie też szafka na zabawki lub regał, na którym dzieci ustawią książki, kwiatki i inne dodatki. Dywan, zasłona w oknie, własnoręcznie malowane obrazki wiszące na ścianach – to wszystko sprawi, że wnętrze będzie przytulne, a maluchy poczują, że są w nim u siebie i z chęcią będą spędzać tam czas, zapraszać rówieśników i wspólnie się bawić.

Nasze domki pomalujesz i zaaranżujesz, jak chcesz!

Już dziś zajrzyj do Sebken® i wybierz idealną konstrukcję dla swoich pociech. Każdy drewniany domek ogrodowy możesz pomalować w dowolny sposób, zyskując oryginalny efekt. Oferujemy modele ze zjeżdżalnią, huśtawkami, ścianką wspinaczkową – z łatwością dopasujesz je do potrzeb dzieci i samodzielnie złożysz, ponieważ montaż naszych wyrobów jest niezwykle prosty. Sprawdź polecany asortyment i złóż zamówienie, a my wyślemy je do Ciebie. W zestawie otrzymasz elementy niezbędne do zmontowania całości wraz z czytelną instrukcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *